השאירו פרטים לתיאום שיחת ייעוץ

X

ציפוי למינייט

השיניים שלנו משפיעות על המראה הכללי של הפנים, על החיוך, על האסתטיקה והאטרקטיביות. אך לא כולנו בורכנו בשיניים לבנות, ישרות ויפות. למרבה המזל לרפואת השיניים יש כמה פתרונות מצוינים ביניהם ציפוי שיניים. ציפוי למינייט הוא אחד מן הפתרונות הללו המאפשר להשיג מראה שיניים אסתטי במהירות, ללא טיפולים מורכבים ועם תוצאות נפלאות המחזיקות מעמד למשך שנים.

מה זה ציפוי למינייט?

ציפוי למינייט הוא ציפוי לשיניים שנעשה למטרות אסתטיות, כדי לשפר את המראה הכללי של השיניים (לרוב הקדמיות בלבד, מקובל לעשות ציפוי על 4 השיניים העליונות כי הן הבולטות ביותר). הציפוי עשוי מדפי חרסינה דקיקים ומורכב על השיניים על ידי רופא שיניים. התוצאה היא שיניים לבנות, ישרות יותר ויפות למשך כ-10 שנים (!)

איך עושים ציפוי למינייט?

להרכבת הציפוי מספר שלבים. ראשית רופא השיניים יבדוק את המצב הדנטלי הכללי כדי לוודא שאין מניעה בריאותית לבצע את הציפוי (למשל כתר ישן שהגיע הזמן להחליף, צורך בסתימת חור בשן וכד’). לאחר מכן ותוך שימוש בטכניקות ממוחשבות בטכנולוגיות מתקדמות הרופא יחד עם טכנאי השיניים יכין מודל מוחשב של התוצאה הסופית. השלב הבא, הוא יצירת ציפוי זמני שאותו המטופל ירכיב למשך מספר שעות (או אפילו לכמה ימים) כדי לבחון כיצד יראו השיניים שלו לאחר הציפוי. בעקבות משוב מהמטופל אפשר לעשות התאמות עד לתוצאה אופטימלית. השלב האחרון הוא הרכבת הציפוי עצמו לאחר שיוף עדין של השיניים. שלא כמו בשיטות אחרות אין צורך בהשחזה, למעט במקרים בהם השיניים ארוכות במיוחד ואז מדובר על חלק מתוכנית שיקומית אסתטית כללית ממילא. לאחר כשבוע חוזרים אל המרפאה לבדיקה.

מה היתרונות של ציפוי למינייט על פני אפשרויות אחרות?

בעוד שישנם סוגים אחרים של ציפוי לשיניים למינייט מחזיק ביתרונות גדולים מאוד, ביניהם:

  • תוצאות טבעיות – לחרסינה המשמשת לציפוי השיניים בשיטה זו שקיפות גבוהה מאוד והיא מאפשרת מעבר אור בדומה לשיניים הטבעיות שלנו. לכן, התוצאה נראית טבעית יותר מאשר בשיטות אחרות.
  • התאמה מושלמת – דפי חרסינה מגיעים במגוון עצום של צבעים וגוונים עובדה המאפשרת להתאים את הגוון של השיניים המצופות לשיניים שלא עוברות ציפוי וליצור קשת שיניים אחידה.
  • עמידות לספיחת צבע – חרסינה לא סופחת צבע ממזון, מוצרי טבק או גורמים מכתימים אחרים. הדבר היחיד שצריך לעשות כדי לשמור על הגוון הנקי והנאה של השיניים המצופות הוא לצחצח אותן באותו אופן כמו השיניים האחרות.
  • אין הגבלה במזון או שתיה – למינייט “לא מפחד” ממזונות מכתימים, קרים או חמים. אין כל מניעה לאכול כל סוג של מזון. הדבר היחיד שיש לשים לו אליו הוא שימוש בשיניים למטרות כמו פתיחת אריזות או פיצוח גרעינים. הסיכוי לסדוק את הציפוי נמוך מאוד אך מומלץ בכל זאת להיות מודעים לפעולות שכאלו בבחינת משנה זהירות.

מה החסרונות של למינייט?

החסרונות של למינייט כוללים תהליך התאמה והדבקה ארוך במקצת (לפחות שתי פגישות במרפאת השיניים, למרות העמידות הגבוהה של הציפוי הוא יכול להישבר לאחר קבלת מכה חזקה (אם כי כל ציפוי יכול להישבר בעקבות חבלה לשיניים כך שלא מדובר על חיסרון ייחודי) והעלות שלו גבוהה יותר מזו של ציפויים אחרים איכותיים פחות.

האם ללמינייט יש תופעות לוואי?

בקצרה, לא. לציפוי למינייט לשיניים אין תופעות לוואי, הוא לא משפיע על חלל הפה כלל, לא מפריע לדיבור, אכילה ולעיסה, לא מזיק לבריאות השן ולא כואב. הדבר היחיד שניתן לרשום כתופעת לוואי היא העובדה שכדי להרכיב את הציפוי הרופא מחליק מעט את השיניים ומסיר חומר שן. מעבר לכך, הציפוי לא גורם לשינויים בבריאות השן או קשת השיניים באופן כללי והתוצאות שלו עמידות ונאות למשך שנים.

האם כל אחד יכול לעשות ציפוי לימינייט לשיניים? מתי למינייט לא מומלץ?

בעוד שלמינייט מתאים לרוב האנשים כפתרון מצוין להשגת מראה שיניים אסתטי ישנם מקרים בהם הוא לא מומלץ. למינייט לא מיועד לתיקון בעיות אורתודונטיות והוא לא מתאים למשל למי ששיניו בולטות במיוחד. כמו כן, למינייט לא מרכיבים על שיניים הזקוקות לטיפול ובמקרים בהם המטופל אינו שומר על היגיינה נאותה הרופא ימליץ לא לעשות למינייט. כמובן שרופא שיניים מקצועי ומנוסה יוכל להמליץ על פתרונות אחרים לשיקום שיניים, לניקוי והלבנת שיניים ולהשגת חיוך אסתטי עם שיניים ישרות, נקיות ויפות.

ציפוי למינייט
ד"ר ארוס אלכסנדרה
ד"ר ארוס אלכסנדרה

ד"ר ארוס למדה רפואת שיניים בצרפת והחלה את עבודתה כרופאת שיניים בשנת 2010, מאז טיפלה במספר מרפאות ועברה הכשרות נוספות לרבות טיפול השתלת שתלים.
במרפאת השיניים של ד"ר ארוס ברמת השרון פועלת גם מעבדת השיניים עוז דנטל האיכותית המבצעת תיקוני אקספרס מהיום להיום לכל סוגי התותבות.

לזימון תור אנא מלאו את כל הפרטים

Loading...