השאירו פרטים לתיאום שיחת ייעוץ

X

8 טיפים לפני הליך ציפוי שיניים

שיניים ישרות, נקיות, צחורות ואסתטיות הן חלק חשוב מאוד משמירה על אטרקטיביות בכל גיל. אחת הדרכים להשיג מראה שיניים נאה היא על ידי ציפוי שיניים. הציפוי הפופולרי ביותר הוא ציפוי בדפי חרסינה – החרסינה עמידה, אינה סופחת צבע ממזון ושתייה ומגיעה במגוון גדול של גוונים. אך איך נוודא שהציפוי יעשה בצורה הטובה ביותר? עם מינימום השפעה על השן הטבעית ועם תוצאות מרשימות? מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים מרפאת שיניים לציפוי שיניים?

1. וודאו שהחניכיים והשיניים שלכם אסתטיים

המטרה של ציפוי שיניים היא כמובן חיוך נאה ואסתטי. אך במקרים רבים אין די בציפוי בלבד להשגת מראה שיניים ישר, נקי ונאה. לחניכיים שלנו תפקיד רב באסתטיקה של החיוך – חניכיים מודלקות, סובלות מפיגמנטציה, פגמים שונים וכדומה יפגעו בתוצאה הסופית. כך גם שיניים שאינן ישרות, מנח או מנשך לא תקין של קשת השיניים. לפני שאתם עוברים ציפוי שיניים, כדאי לבחון האם אתם זקוקים לעיצוב חניכיים ו/או יישור שיניים. ייתכן שפרוצדורות אלו יאריכו במקצת את השגת התוצאה הסופית אך ההשקעה בהחלט משתלמת.

2. בקשו הדמיה דיגיטלית

מרפאת שיניים מתקדמת העוסקת בתחום האסתטיקה הדנטלית חייבת להציע את האפשרות להדמיה דיגיטלית לפני ביצוע הליכים אסתטיים. כאשר מדובר בציפוי שיניים, ישנה אפשרות לעשות הדמיה של קשת השיניים ולייצר דגם מדויק מאוד של הציפוי. את הדגם נותנים למטופל לתקופת ניסיון קצרה (מספר שעות עד ימים) כדי שיוכל לבחון את התוצאות העתידיות. הדגם מאפשר לרופא השיניים לבצע התאמות ושינויים לפני השחזת חומר השן, ייצור סופי של הציפוי והדבקתו. התוצאה היא ציפוי שיניים מדויק יותר, כזה המשתלב טוב יותר באנטומיה של חלל הפה ונראה פחות בולט ויותר טבעי.

3. וודאו שהשחזת השיניים נעשית בגישה שמרנית

הגישה השמרנית מעודדת הסרה של כמות קטנה ככל האפשר משכבת האמייל הטבעית לטובת ציפוי השיניים. בגישה זו, מסירים לא יותר מ-0.3 עד 0.7 מ”מ חומר שן. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי שימוש במיקרוסקופ דנטלי. רופא שיניים המשתמש בציוד הגדלה מתקדם יכול לוודא שהוא מסיר כמות מזערית של חומר שן ללא תקלות וכך גם לשפר את ההדבקה של ציפוי השיניים וגם לשמור על בריאות השן הטבעית.

4. בדקו האם הדבקת הציפוי נעשית תחת בידוד סכר גומי

בידוד סכר גומי מאפשר לרופא השיניים להדביק את ציפוי החרסינה על אמייל נקי וייבש. ללא סכר הגומי, יתכן כי נוזלים מחלל הפה ירטיבו את האמייל וההדבקה לא תהיה חזקה ולא תחזיק משך שנים.

5. בררו לגבי טכנאי השיניים ומעבדת השיניים המייצרים את הציפוי

ייצור ציפוי שיניים היא לא רק מיומנות טכנית, היא יכולת הגובלת באומנות של ממש. טכנאי שיניים לומדים משך שנים כיצד לייצר ציפוי שיניים הנראה טבעי, מתאים באופן מושלם לנתונים הדנטליים של כל מטופל באופן אישי (צורה, גוון, מנח ועוד) עשוי מחומרים איכותיים ועמיד לאורך שנים. לכן, חשוב לברר לגבי מעבדת השיניים שעתידה לייצר את הציפוי שלכם, אודות הטכנאים העובדים בה, מה הכשרתם ומה מידת ניסיונם.

6. התרשמו מן המרפאה והציוד שהרופא משתמש בו

הטכנולוגיה הדנטלית לא קופאת על שמריה מאפשרת טיפולים מדויקים יותר מפעם. מרפאת שיניים מתקדמת תעשה שימוש בטכנולוגיה וציוד חדשניים כמו מיקרוסקופ דנטלי, אמצעי הדמיה דיגיטליים, לייזר ועוד.  שימוש בשיטות עבודה מתקדמות לצד ציוד מודרני יאפשרו לרופא השיניים לתכנן את הציפוי באופן מיטבי, להכין את השן בגישה שמרנית ולהדביק את הציפוי תוך שמירה על בריאות השן הטבעית.

7. התרחקו מהצעות מחיר נמוכות במיוחד

אל תתפתו להצעות מחיר נמוכות באופן משמעותי ממחיר השוק, לטיפול תחת ידו של רופא לא מיומן וללא הניסיון הדרוש. מודעות המציעות ציפוי שיניים במחירים נמוכים מאוד תוך הבטחת תוצאות מרשימות ראוי כי ידליקו נורה אדומה. ייתכן שמדובר על טיפולי שיניים במדינות עולם שלישי או על ידי רופאים שהכשרתם מועטה או כאלו המשתמשים בשיטות זולות שאינן איכותיות. בכל הנוגע לרפואה בכלל ורפואת שיניים בפרט כדאי לבחור ברופא אמין, מנוסה ומקצועי ולא להתפתות להצעות שהתוצאות שלהן עשויות לעלות ביוקר בסופו של התהליך.

טיפים לפני ציפוי שיניים

8. דרשו התחייבות לתוצאות הליך ציפוי השיניים

רופא שיניים מקצועי, מיומן ומנוסה לא יחשוש ממתן התחייבות לתוצאות. כדי לעשות ציפוי שיניים אסתטי ואיכותי על הרופא להיות רופא שיניים המנוסה בכל קשת הטיפולים הדנטליים, להחזיק בציוד מתקדם ולפתח את יכולותיו וכישוריו כל העת. התחייבות לתוצאות אסתטיות, לשמירה על בריאות השיניים המצופות ולמראה קשת שיניים נאה ואסתטית לשנים תבטיח לכם ביטחון ביכולותיו של הרופא.

Picture of ד"ר ארוס אלכסנדרה
ד"ר ארוס אלכסנדרה

ד"ר ארוס למדה רפואת שיניים בצרפת והחלה את עבודתה כרופאת שיניים בשנת 2010, מאז טיפלה במספר מרפאות ועברה הכשרות נוספות לרבות טיפול השתלת שתלים.
במרפאת השיניים של ד"ר ארוס ברמת השרון פועלת גם מעבדת השיניים עוז דנטל האיכותית המבצעת תיקוני אקספרס מהיום להיום לכל סוגי התותבות.

לזימון תור אנא מלאו את כל הפרטים

Loading...