השאירו פרטים לתיאום שיחת ייעוץ

X

5 סיבות לטיפול בציפוי ננו קרמי

שיניים לבנות, ישרות ונקיות הן חלק בלתי נפרד מן המאמץ לשמור על מראה פנים צעיר, בריא ורענן. השיניים שלנו מגיחות בכל חיוך, בזמן אכילה ודיבור – האסתטיקה הדנטלית שלנו משפיעה מאוד על הנראות הכללית של הפנים. לא מפתיע אם כל שרפואת השיניים עושה מאמצים גדולים לא רק לשמור על בריאות השיניים שלנו אלא גם על המראה שלהן. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי ציפוי שיניים. מהו בעצם ציפוי שיניים? מהו ציפוי ננו קרמי ומה ייחודו? למה להשקיע בציפוי ננו קרמי על פני סוגים אחרים של ציפוי שיניים? כל התשובות לשאלות אלו בהמשך.

מה זה ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים כשמו הוא – כיסוי השיניים בחומר המשמש ליצירת מראה שיניים ישר יותר, נקי ואסתטי. עבור מי שהלבנת שיניים ותיקונים קלים לא מספיקים, מי שמחפש פתרון ארוך טווח למראה שיניים ישר ונקי ציפוי שיניים הוא הפתרון המושלם. ישנם מספר סוגים של ציפויי שיניים הנמצאים בשימוש החל מציפוי בדפי חרסינה, דרך לומינריס ועד חומרים מרוכבים (פרטים בהמשך). אחד מן הפיתוחים החדשים בתחום הוא הציפוי הננו קרמי.

מה ההבדל בין ציפוי קומפוזיט לבין ציפוי ננו קרמי?

ציפוי ננו קרמי שייך למשפחת ציפויי הקומפוזיט – חומרים מרוכבים. אלו חומרים המשתמשים ברפואת השיניים המודרנית מזה שנים רבות לתיקון פגמים בשיניים, סדקים וכדומה. בנוסף לשימושים אלו ניתן לצפות את השיניים עם חומר מרוכב וכך ליצור שכבת מגן ולובן ליצירת מראה שיניים נקי, בריא ואסתטי. ההבדל העיקרי בין ציפויי הקומפוזיט המסורתיים לבין הציפוי הננו קרמי הוא שילוש של חומרים קרמיים מתקדמים שמשפרים משמעותית את המראה של החומר. התוצאות שמתקבלות נראות טבעיות יותר, ברמת בוהק ולובן נאה ביותר ואסתטיקה גבוהה מאי פעם.

למה לעשות דווקא ציפוי ננו קרמי? 5 סיבות

לציפי ננו קרמי מספר יתרונות על פני סוגים אחרים של ציפוי לשיניים:

#1 ציפוי ננו קרמי לתוצאות אסתטיות במיוחד

הייחוד של ציפוי ננו קרמי הוא במרכיביו הכוללים תערובת של חומר אקרילי בטכנולוגיה מתקדמת. שלא כמו הציפויים המסורתיים, כאן ניתן להגיע לרמת הברקה וליטוש גבוהה הרבה יותר. המשמעות בפועל היא שרופא השיניים יכול להתאים את הגוון של הציפוי ואת המראה הכללי שלו באופן מיטבי לתוצאות הרצויות ולהעניק למטופל מראה שיניים אסתטי במיוחד. בנוסף, בעזרת הציפוי אפשר לא רק לגרום למראה שיניים לבן יותר אלא גם לתקן פגמים קלים כמו סדקים ואפילו רווח קל בין השיניים. התוצאות יכולות להיות מרשימות מאוד ולהביא למראה שיניים לבן, נקי, בריא ונאה.

#2 מהירות הכנה ואפליקציה

ציפוי קומפוזיט באופן כללי וציפוי ננו קרמי בפרט אינו תהליך ארוך. שלא כמו סוגים אחרים של ציפוי הכוללים תהליך מדידה ומספר פגישות להתאמה מושלמת של הציפוי לשיניים, כאן יש צורך בפגישה אחת בלבד במרפאת השיניים. רופא השיניים מכין את תערובת הציפוי במקום ועושה את האפליקציה שלו באותה הפגישה. כמובן שרצוי מאוד לעבור בדיקת של השיניים לפני ההליך וטיפול שיננית כדי לוודא שהשיניים בריאות ונקיות לפני כל הליך דנטלי שעיקרו אסתטיקה. אך מעבר לכך, מדובר באפליקציה די מהירה וללא צורך בפגישות נוספות במרפאת השיניים. בנוסף לכך, מדובר בתהליך שלא דורש הרדמה בדרך כלל, הוא אינו כואב ולא מסב אי נוחות כלשהי למטופל. אין לו תופעות לוואי והוא אינו מזיק לשיניים. עבור רופא שיניים מנוסה אפליקציה של ציפוי ננו קרמי פשוטה, מהירה ומדויקת מאוד והתוצאות מרשימות.

#3 עמידות ותחזוקה

ציפוי ננו קרמי שייך למשפחת ציפויי הקומוזיט וכמו ציפויי קומפוזיט אחרים הוא מחזיק מעמד מספר שנים, עם תחזוקה נאותה כ-5 שנים. עבור מי שמטרתו היא שיניים לבנות, נקיות, ללא פגמים בולטים (כמו סדקים או שברים קטנים), מדובר בבשורה של ממש. הציפוי מציע פתרון ארוך טווח ללא צורך בתחזוקה מיוחדת מעבר לפגישות מפעם לפעם במרפאת השיניים. למעשה, אין צורך לשנות את שגרת הצחצוח, אפשר להמשיך להשתמש באותה מברשת שיניים ומשחת שיניים ועם הקפדה על היגיינה דנטלית נאותה הציפוי ישמור על בוהק וניקיון למשך פרק זמן ארוך.

#4 תיקונים פשוטים וזריזים

כאשר אנו בוחרים ציפוי שיניים, חשוב להסתכל על כל המאפיינים שלו כולל מה הפרוצדורה כאשר הציפוי נסדק או נשבר. כמובן שציפוי שיניים איכותי לא נוטה להישבר בקלות במיוחד כאשר הוא נעשה על ידי רופא שיניים מקצועי ובעל ניסיון. עם זאת, מדובר בפרמטר שכדאי לקחת בחשבון. ציפוי ננו קרמי קל מאוד לתיקון, כל תיקון. אם הציפוי נסדר או נשבר בשל חבלה חזקה, נגיסה בחומר קשה (אין לפתוח אריזות עם השיניים או לפצח אגוזים וגרעינים עם ציפוי שיניים) או מסיבות אחרות רופא השיניים יכול לתקן אותו במקום. מדובר ביתרון גדול מאוד המאפשר שמירה על רצף אסתטי עבור המטופל מבלי לאלץ אותו להמתין לתיקונים שנעשים במעבדת שיניים (לרב חיצונית, תהליך שלוקח לפחות מספר ימים או לא יותר).

ציפוי ננו קרמי לשיניים

#5 תוצאות מצוינות במחיר משתלם

היתרון הגדול ביותר של ציפוי ננו קרמי הוא ללא ספק התמורה שמקלים ביחס למחיר של הציפוי. לאומת סוגים אחרים של ציפוי שיניים כמו דפי חרסינה למשל, המחיר של ציפויי הקומפוזיט נוח מאוד לכל כיס. הסיבה למחיר הנח היא היא העובדה שאין צורך בהתערבות של מעבדת שיניים חיצונית למרפאה, אין צורך בהזמנת מודלים יקרים ואין כל צורך במספר רב של פגישות כדי להתאים את הציפוי. כל אלו מוזילים את העלות עבור המרפאה ולכן גם התוצר הסופי אינו יקר כלל וכלל עבור המטופל. ציפוי ננו קרמי מעט יקר יותר מציפויי קומפוזיט מסורתיים אך הוא עדיין מתאים לכל מי שרוצה לעבור ציפוי שיניים בתקציב סביר בהחלט.

ד"ר ארוס אלכסנדרה
ד"ר ארוס אלכסנדרה

ד"ר ארוס למדה רפואת שיניים בצרפת והחלה את עבודתה כרופאת שיניים בשנת 2010, מאז טיפלה במספר מרפאות ועברה הכשרות נוספות לרבות טיפול השתלת שתלים.
במרפאת השיניים של ד"ר ארוס ברמת השרון פועלת גם מעבדת השיניים עוז דנטל האיכותית המבצעת תיקוני אקספרס מהיום להיום לכל סוגי התותבות.

לזימון תור אנא מלאו את כל הפרטים

Loading...