השאירו פרטים לתיאום שיחת ייעוץ

X

ציפוי לומינירס Lumineers Veneer

שיניים צהובות, כתרים ישנים, שן סדוקה או שבורה, רווחים בין השיניים או שיניים שחוקות יכולות להשפיע רבות על המראה הכללי של קשת השיניים וכפועל יוצא על מראה הפנים באופן כללי. אחת הדרכים בטובות ביותר להשגת שיניים ישרות, לבנות ונאות היא על ידי ציפוי שיניים. לומינירס הוא ציפוי שיניים ייחודי לו יתרונות משמעותיים על פני סוגי ציפויים אחרים והוא בין המותגים הוותיקים בעולם רפואת השיניים האסתטית.

מהו ציפוי שיניים? למה מצפים את השיניים?

ציפוי לשיניים הוא בעצם כיסוי חרסינה (לרוב) שמורכב על השיניים הקדמיות ומשפר משמעותית את המראה שלהן. הסיבה לציפוי שיניים היא אסתטית ומטרתה ליצור מראה שיניים נקי, לבן, ישר ואטרקטיבי. ישנם כמה סוגים שונים של ציפויים באיכות גבוהה אך המשותף להם הוא העובדה שהם עשויים מסוג כזה או אחר של חרסינה ומורכבים על השיניים על ידי הדבקה.

מהו ציפוי לומינירס לשיניים?

לומינירס הוא סוג ספציפי של ציפוי לשיניים שפותח על ידי חברת Den-Mat האמריקאית. כל הציפויים מיוצרים בלעדית במעבדות החברה בקליפורניה לפי הזמנה מדויקת מרופאי שיניים ברחבי העולם. החרסינה ממנה עשוי הציפוי נקראת Cerinate והיא פיתוח ייחודי של החברה. החרסינה דקה במיוחד, יותר מציפויים אחרים, עובדה המאפשרת לצפות את השיניים ללא צורך בהשחזה כלל. מדובר על מותג וותיק בתחום ציפויי השיניים לו מוניטין יציב, שירות מקצועי ומוצר איכותי במיוחד.

מה היתרונות של הציפוי על פני ציפויי שיניים אחרים?

בדומה לציפויים אחרים העשויים מחרסינה, גם לומנירס אינו סופח צבע, אינו רגיש למאכלים חומציים, לא משנה את הגוון הלבן והיפה שלו לאורך השנים ואינו נוטה להישבר, להיסדק או להתפורר. החרסינה ממנה עשוי הציפוי משמשת לציפוי שיניים מזה עשורים, מדובר על מוצר בדוק הן בארץ והן בעולם שרופאי שיניים רבים מציעים בהצלחה גדולה למטופליהם. בנוסף, ללומינירס מספר יתרונות בולטים על פני סוגים אחרים של ציפויי שיניים:

  • ציפוי דק במיוחד – לומינירס הוא ציפוי דק מאוד, יותר מציפויי שיניים אחרים. עובי הציפוי הוא 0.2 עד 0.3 מ”מ סך הכל, כעוביה של עדשת מגע. מכיוון שהציפוי דק כל כל אין צורך בהשחזה של השיניים כהכנה לאפליקציה שלו. כך נשמרת השלמות והבריאות של השן הטבעית.
  • אין צורך בהרדמה – כאשר משייפים או משחיזים את השיניים כהכנה לציפוי בדרך כלל יש צורך בזריקות הרדמה מקומית כדי להקל על התהליך על המטופל. מכיוון שציפוי לומינירס לא דורש השחזה או שיוף אין כל צורך בהרדמה.
  • כיסוי מלא של השיניים – לומינירס ניתן להרכיב על גבי כתרים וגשרים ישנים, סתימות ושחזורים מבלי לשנות אותם כלל. בשל כך, התהליך פשוט ולא דורש טיפולי שיניים נרחבים עבור מי שיש לו שחזורים בקשת השיניים.
  • התהליך כולו מהיר יחסית לציפויים אחרים ולא דורש מדידות מרובות, השחזות, התקנות מורכבות וכדומה.
  • התהליך הפיך לחלוטין – בגלל שאין כל שינוי בשיניים עצמן או בשחזורים בקשת השיניים, ניתן פשוט להסיר את הציפוי כלא היה בכל זמן נתון.
  • לומנירס מתאים לציפוי שן שבורה, סדוקה או שיניים שחוקות.
  • מתאים לציפוי שיניים עם עקמומיות קלה ובעיות צבע לא מורכבות.

מה החסרונות של ציפוי לומינירס?

למרות היתרונות הגדולים של ציפוי לומינירס, יש לו גם כמה חסרונות שכדאי להכיר. ראשית, מכיוון שהציפוי מורכב על גבי השן הטבעית ללא השחזה הוא עלול ליצור מראה מעט מוארך יותר ולא מתאים למי שמבנה שיניו גם כך נראה מעט ארוך. שנית, ניתן לצפות רק מינימום של 4 שיניים ואי אפשר לטפל בשן בודדות. לבסוף, אמנם בהחלט אפשר להסיר את הציפוי ללא פגיעה בשיניים מדובר בסשן ארוך במרפאת השיניים שבנוסף להיותו מורכב יחסית להסרה של ציפויים אחרים הוא גם עולה סכום נאה. לבסוף, עבור מי שסובל מעקמומיות גדולה של השיניים, מחלת חניכיים כרונית, רווחים משמעותיים ושיניים כהות במיוחד לומינירס אינו מומלץ.

האם לומינירס גורם לבעיות חניכיים?

ציפוי לומינירס לשיניים מורכב על גבי השיניים הטבעיות ללא השחזה או שיוף כלל, אין כל פגיעה בשן הטבעית והציפוי ניתן להסרה בכל זמן. מדובר על יתרונות משמעותיים יחסית לציפויי שיניים אחרים. אך עצם השיטה מאפשרת נקודות מגע בין החניכיים לציפוי שנוטות להוות כר פורה לחיידקים הגורמים לעששת ובעיות חניכיים. לכן, מי שבוחר בלומינריס כציפוי שיניים חייב להקפיד על היגיינה דנטלית גבוהה. ההמלצה היא לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה, להשתמש במי פה מתאימים ולהקפיד להגיע לטיפולי שיננית סדירים. כששומרים על ניקיון השיניים והחניכיים אין כל השפעה של הציפוי על בריאות השיניים.

ציפוי לומינירס

האם כל רופא שיניים מוסמך להרכיב את הציפוי?

חברת Den-Mat מאפשרת שימוש במוצריה אך ורק למי שהוכשר לכך וקיבל הסמכה באופן ספציפי. על מנת לקבל אישור להרכיב ציפוי לומינירס על רופא השיניים לעבור את ההכשרה שהחברה מציעה ולקבל תעודה המעידה על הצלחתו. מדובר בהליך שלוקח זמן והשקעה כספית ולכן לא כל רופא שיניים מוכן לעבור אותו ואכן, אין הרבה רופאי שיניים בישראל שעשו זאת.

ד"ר ארוס אלכסנדרה
ד"ר ארוס אלכסנדרה

ד"ר ארוס למדה רפואת שיניים בצרפת והחלה את עבודתה כרופאת שיניים בשנת 2010, מאז טיפלה במספר מרפאות ועברה הכשרות נוספות לרבות טיפול השתלת שתלים.
במרפאת השיניים של ד"ר ארוס ברמת השרון פועלת גם מעבדת השיניים עוז דנטל האיכותית המבצעת תיקוני אקספרס מהיום להיום לכל סוגי התותבות.

לזימון תור אנא מלאו את כל הפרטים

Loading...